Захари Дамянов 3-и на Световното по карате киокушин в Япония
Захари Дамянов 3-и на Световното по карате киокушин в Япония / снимка: личен архив

Варненецът Захари Дамянов се класира трети на 5-ото световно първенство по карате киокушин на категории в Токио, Япония. След като  в първата си среща в категория +90 кг се справи с бразилеца Едуардо Фонсека, а след това и с Давид Саркошиян от Русия, Захари (2 дан) загуби на полуфинала срещу японеца Шуки Арата (1 дан). Японецът е с 2 см по-висок (184) и 4 кг (104) по - тежък от българина.

Представителят на домакините Арата стана световен шампион, след като на финала победи руснака Годерзи Капанадзе. В спора за третото място  Захари Дамянов, който е възпитаник на световния и четирикратен европейски шампион Емил Костов, надделя над австралиеца Стивън Цузич.