Балканската шампионка за девойки ще бяга и на Балканиадата за жени и мъже
Силвия ще бяга на Балканиадата и при жените
92519
  • Силвия ще бяга на Балканиадата и при жените
Страхотно се представи състезателката на СКЛА „Евър” Силвия Георгиева на първия балкански шампионат в зала за юноши и девойки в Истанбул. В бягането на 3000 м тя спечели титлата, като постави нов личен рекорд, което бе достатъчно да заеме първото място. Възпитаничката на Цонка Господинова и Крум Крумов, подобри с близо 12 секунди личното си постижение в зала, следа като финишира за 9:36.81 мин.
„За мен главната цел бе да направя лично постижение на тази Балканиада и се радвам, че успях да го постигна”, коментира в интервю за Дарик радио Силвия.
Едва след като спечели балканската титла, талантливата лекоатлетка разбра от треньора Крум Крумов, че има покана за участие и в Балканиадата при жените, която ще се проведе следващата седмица.
„Ще дам всичко от себе си и там, като ще се постарая да направя ново лично постижение и на 1500 метра”, категорична бе Силвия Георгиева, която се занимава професионално с лека атлетика едва от 2013-а година.