/ Добри Атанасов
Състезателят по вдигане на тежести на СК "Титан" Христо Христов бе определен за спортист на Варна за изминалия месец октомври. Христо се завърна със сребърен медал от младежката олимпиада в Аржентина. Негов личен треньор е Живко Николов. Христов спечели приза и за №1 на варненското спортно училище за месец октомври.

За отбор на месеца призът е за клубът по плуване "Астери", чиито състезатели спечелиха 25 медала от международен турнир в Бургас и 31 медала от турнир в Добрич. Състезателят по ММА Стефан Опрев бе определен за номер 1 в онлайн анкетата. Боецът на "Викинг Инс" стана европейски шампион за юноши до 77 кг.

Специална награда бе връчена на церемонията днес. Тя бе за варненската състезателка по парашутизъм Иванка Дрингова, която спечели кръг от Източноевропейската купа по парашутизъм.