Награждават баскетболния отбор на университета
Награждават баскетболния отбор на университета / DarikNews.bg, архив

Изпълняващият длъжността ректор на Тракийския университет проф. Иван Въшин ще награди 13-те състезатели от баскетболния отбор на Университета и четиримата им треньори. Отборът по баскетбол на Тракийски университет стана шампион на купата на БФБ. Студентите победиха ИУ Варна във финала на турнира със 75:70 и повториха успеха на Берое, който триумфира миналата година, а този сезон участва в НБЛ.Така трофеят остана в Стара Загора.

Състезателят Мартин Раднев, който бе избран за MVP на турнира, записа дабъл дабъл от 16 точки и 12 борби за победата на отбора си, а 14 плюс 6 добави Васил Александров. С 12 точки (4 тройки) завърши Георги Бързаков, а общо шестима баскетболисти на отбора записаха двуцифрен актив.

Награждаването ще се състои на 24 април по време на Академичен съвет в заседателната зала на Ректората.