Остава висок процентът на делата срещу длъжници
Остава висок процентът на делата срещу длъжници / Дарик Сливен, Архив

27 дела са заведени срещу Община Сливен заради лошите пътища, шахти и дупки, съобщи председателят на Районен съд Сливен Ангел Гагашев. Общината е била съдена не само от граждани, но и от застрахователи.

Висок е и делът на делата образувани от кредитни институции срещу длъжници.  Най – много заповедни производства са образувани поиск на ВиК – Сливен – 531, следвани от  ТЕЦ – Сливен 85 дела и електроразпределителната компания  – 165 дела.

От общо 3521 такива дела, 1310 са образувани от една банка, срещу длъжници които не са върнали кредитите си.

Председателят на Районен съд – Сливен Ангел Гагашев посъветва гражданите да оспорват вземанията на кредиторите, но само ако смятат, че наистина не дължат суми, в противен случай е по – добре гражданите да постигнат споразумение с кредитора за разсрочено плащане.