Депутатът Дарин Димитров: На протестите сега излиза интелигенцията
Депутатът Дарин Димитров: На протестите сега излиза интелигенцията / Борислав Курдов

Народният представител от ГЕРБ Дарин Димитров в понеделник се срещна с представители на медии в Търговище. Депутатът коментира обстановката в страната след назначаването на Делян Пеевски за председател на ДАНС и новата вълна от протести. „Друго е лицето на сегашния протест. Докато предишния през февруари беше манипулиран, сега на улицата е интелигенцията". По думите му, по улиците в София той вижда учители, лекари, журналисти, художници и т.н., които явно изразяват несъгласието си от потъпкването на демокрацията в страната.

Дарин Димитров каза, че „имахме очаквания от правителството - да бъде наистина програмно, да изпълни задачата си и  да има избори напролет. А през това време ние да бъдем конструктивна опозиция. За съжаление ставаме свидетели на друго - реваншизмът залива пленарната зала и достига апогея си с уволненията и назначенията".

Пред медиите Дарин Димитров припомни позицията на ГЕРБ с приемането на декларацията за нови избори и свикване на Велико Народно събрание.

Д-р Димитров коментира и назначението на новия области управител на Търговище Емел Расимова. Според него, това е добър избор, тъй като „г-жа Расимова е коректен човек и доказан професионалист". Пред медиите Дарин Димитров  отново заяви, че с другите народни представители от региона няма разногласия на ниво област, а те са само на национално ниво.