Бус блъсна велосипедист в Омуртаг
Бус блъсна велосипедист в Омуртаг / netinfo

50-годишен мъж от Омуртаг е в местната болница със счупен нос, счупени ребра и рани по главата и лицето. Нараняванията били получени, след като товарен бус „Опел комбо" блъснал велосипедиста на улица „Беласица" в града.

Бусът бил с прикачено ремарке, което било натоварено с вълна. Около 15.30 часа в сряда водачът на буса блъска велосипедиста и напуска местопроизшествието, без да разбере за него, уточниха от ОД на МВР Търговище.

След сигнал на тел. 112, велосипедистът е бил откаран в „Спешна помощ" в Омуртаг. От Районното полицейско управление на града са били проведени оперативно-издирвателни действия, при които е бил установен водачът на товарния бус. Това е 62-годишен мъж също жител на Омуртаг. На него и на велосипедиста са били взети кръвни проби за химическо изследване.

По случая е образувано досъдебно производство.