Балет „Импулс” участва в детската Аполония
Балет „Импулс” участва в детската Аполония / netinfo

От 28 август до 1 септември в градската градина на Созопол, в работещи творчески ателиета и на открита сцена, деца от най-различни клубове и школи показаха своя талант и умения. По покана на организаторите, балерините от „Импулс” представиха магията на танца в четири концерта.

Много интересен флашмоб беше подготвила хореографката на балета – Петя Бонева, в който участие взеха децата от всички школи, както и публиката.

Вече 17 години сдружение „Духовно огледало“ и фондация „Аполония“ организират детска Аполония, като част от програмата на Празниците на изкуствата в Созопол.
През 2015, в рамките на 3 дни, Духовно огледало предостави възможност за изява на младите таланти на България в областта на изобразителното и приложно изкуства, фотографията, музиката и танца. Поканени бяха 70 деца от 15 творчески школи, музикални формации и индивидуални изпълнители. Събитието бе в подкрепа на Детската Евровизия и беше отразено от канал 1, като целта е да се направи филм за мероприятието.