Втора сесия за тази седмица, след тържествената в понеделник, ще имат местните парламентаристи от Разград утре, 30 януари. Заседанието ще е работно, с 11 докладни.
Под №1 в дневния ред е промяна в Наредба №1 за обществения ред. 12 изменения предвижда докладната, внесена от председателя на Комисията за обществен ред и сигурност Добринка Монева. Новите забрани са за форсиране на двигател на МПС на публично място, разполагане на катуни и отделяне на биологични екскрети и секрети на обществени места, оскверняване на гробищни паметници и други.
Предвижда се и приемане на нова наредба - №23 – за реда и начина за провеждане на обществени обсъждания.
Общо 11 докладни включва дневния ред на сесията на Общински съвет-Разград, сред тях и приемане на Механизъм за разпределение на субсидии между превозвачите, извършващи вътрешноградски пътнически превози на територията на община Разград, също и приемане на Програма за управление и разпореждане с имоти - общинска собственост за 2014 година.
Заседанието на местния парламент започва в 13,30 часа в залата на 11 етаж на община Разград.