Финалните състезания от „Ученически игри 2012" по два спорта се провеждат в Разградско тази седмица.
Надпреварата по волейбол е в Исперих. В спортната зала на ОУ"Христо Ботев" от сряда играят 10 момичешки отбора във възрастовата група 5-7 клас. Турнирът приключва в неделя, в него участват тимове от: Омуртаг, Плевен, Кирково, Средец, Пазарджик, Видин, Варна, Разлог и домакините от ОУ"Христо Ботев"-Исперих.
В току-що ремонтираната спортна зала „Лудогорец" в Разград пък са състезанията по бадминтон в същата възрастова група, но и за момичета, и за момчета. Състезанието бе открито днес, завършва също в неделя.
И в този спорт отборите-финалисти са по десет. При момичетата това са тимове от: Русе, Брезово, Варна, Хасково, Бургас, Оряхово, Горна Оряховица, Дупница, София и Разград. При момчетата финалистите са от: Русе, Хасково, Сливен, Варна, Оряхово, Пазарджик, Севлиево, Долна баня, София и Разград.