Кола се вряза в магазин в Пловдив
Кола се вряза в магазин в Пловдив / БТА

Три жени пострадаха при катастрофа на кръстовището на булевард „Пещерско шосе”  с улица”Лерин” в Пловдив.

По първоначална информация лек автомобил "Сузуки“ на кръстовище с ул. "Лерин“ е блъска отзад лек автомобил "Фолксваген“. След сблъсъка едната от колите рикошира и влиза в магазин за алкохол и цигари наблизо. Две от служителките в търговския обект са пострадали леко. Ранена е и шофьорката на колата.

NOVA

Шофьорът, причинил катастрофата, е избягал от местопроизшествието и се издирва. Той е ударил и пресичаща на пешеходна пътека жена, съобщават очевидци. По информация на NOVA една жена е откарана в УМБАЛ „Свети Георги”, която се намира близо до мястотo на инцидента.

Кола се вряза в магазин в Пловдив
БТА

За броени минути служителите на реда са издирили водача. При организираната незабавна проверка екип на сектор "Пътна полиция“ установил, че 69-годишен мъж е бил зад волана на "Сузуки“-то.

Кола се вряза в магазин в Пловдив
БТА

Пробата за употреба на алкохол на 69-годишният шофьор е отрицателна. Подобна стойност е отчетена и при тестването на жената, управлявала "Фолксваген“-на.

По случая е образувано досъдебно производство във Второ Районно управление под наблюдение на Районната прокуратура в Пловдив.

NOVA, Агенция „Фокус“