IVANOV
IVANOV / netinfo
Тихомир Иванов за втори път защити титлата "Спортист на годината на Община Свищов". Наградите за спортист на годината на Община Свищов за 2016 година бяха връчени в салона на ПБНЧ "Еленка и Кирил Д. Аврамови – 1856“ в града. Единадесет спортни клуба представиха своите номинации за 10-те най-добри спортисти и най-перспективни състезатели за 2016 година.

Първо място и титлата "Спортист на годината 2016“ заслужи Тихомир Иванов. – състезател скок височина  от Спортен клуб "Свилоза“ Свищов, класирал се на 10-то място на Олимпийските игри в Рио де Жанейро и 5-то място на Европейското първенство в Амстердам. На II-ро място бе избран Стефан Петков от Годжу карате клуб "Алеко“, спечелил първо място на Европейското първенство в Щаер, Австрия, а наградата за III-то място получи европейският медалист по бойно самбо Делян Илиев. Самбистът извоюва бронзов медал от шампионата на Европа, който се проведе от 13 до 15 май в Казан, Русия.

Останалите състезатели, отличени в първата десятка са  4-то място Анатоли Лозанов - хокей на трева, 5-то място Миглена Райкова – джудо, 6-то място Димитър Запрянов – карате, 7-мо място Стефан Трайков – футбол, 7-мо място Иван Ангелов – кикбокс, 9-то място Гергана Дакова – хандбал и 10-то място Аспарух Мидов – карате.

Наградите на първите трима спортисти бяха връчени от кмета на община Свищов Генчо Генчев.