Каратисти от Петромакс отново се завърнаха с отличия
Каратисти от Петромакс отново се завърнаха с отличия / netinfo

Два златни, четири сребърни и три бронзови медала завоюваха състезателите на плевенския карате клуб "Петромакс" на завършилата надпревара за Международна купа Каварна 2009. Спортна зала "Олимпиада" в Каварна отвори врати за 150 състезатели от 16 карате клуба от страната.

Шампиони станаха Пламен Диков в категория до 68 кг. и Станислав Георгиев в категория до 61 кг. за дисциплината кумите индивидуално. Златни медалисти станаха и девойките на "Петромакс" за ката отборно - Александра Митева, Десислава Найденова и Магдалена Иванова. Вицешампионски титли извоюваха Наталия Иванова, Магдалена Иванова и Александра Митева и в дисциплина ката индивидуално в различни възрастови групи.

Александра Митева стана Вицешампионка и на дисциплина кумите индивидуално в категория до 54 кг. - девойки. Сребърни медали взеха и Пламен Диков, Ивайло Диков и Ивайло Петков, които спечелиха Вицешампионската титла на клуба за дисциплината кумите отборно мъже.

С бронзови медали се завърнаха Наталия Иванова - ката индивидуално жени; Ивайло Петков - кумите индивидуално, категория над 75 кг. мъже и съотборничката им Десислава Найденова - кумите индивидуално жени - категория до 54 кг.

Каратеките на "Петромакс" в момента са на Международен Семинар по Джу Джицу и ще вземат участие на Шестото Държавно първенство на България във Варна.