Баскетбол: След продължение, Спартак загуби от домакините си във Варна
Баскетбол: След продължение, Спартак загуби от домакините си във Варна / dobri atanasov

"Черно море порт Варна" постигна 11-та си победа в Националната баскетболна лига, след като спечели трудно след продължение над гостуващия "Спартак" /Плевен/ с 95:90 /25:16, 21:23, 23:24, 12:18, 14:9/. Редовното време завърши при резултат 81:81, като до продължението се стигна след открадната топка и кош на Ангел Нацкин.

Домакините можеха да изпуснат победата, след като позволиха на гостуващия тим да стопи пасив от 17 точки, който имаше през втората четвърт. "Черно море порт Варна" успяваше да поддържа различна преднина през мача, но около 2 минути преди края на редовното време позволи на гостите не само да изравнят при 78:78, но и да поведат с тройка на Александър Груев. В продълженията момчетата на треньора Спас Натов показаха характер и желание за успех и спечелиха мача.

За домакините срещата започнаха Станислав Цонков 6 т. и 7 асистенции, Симеон Илиев 21 т. и 10 борби, Ангел Нацкин 26 т., 8 асистенции и 3 отнети топки, Денислав Вутев 28 т. и 12 борби, Лъчезар Радев. В игра за "Черно море порт Варна" влязоха още Цветомир Куртев 2 т., Николай Георгиев 4 т., Венелин Христов 8 т. и Георги Янков.

За "Спартак" - Урош Величкович 14 т., Александър Груев 22 т. и 6 асистенции, Веселин Георгиев 16 т., Милован Савич 20 т. и 11 борби, и Димитър Маринчешки 8 т. и 15 борби /Герасим Николов 5 т., Самуел Франсис 5 т./.

Домакините спечелиха 40 срещу 39 борби за "Спартак". Гостите обаче вкараха повече тройки - 15 от 40 опита, докато "Черно море порт Варна" реализира 9 пъти от 21 опита.

Александър Дяковски, треньор на „Спартак” Плевен:

„Не искам дори да си помислям, че е имало някакво подценяване от наша страна. Наистина първото полувреме, може би изглеждахме неготови за мача и допуснахме много голяма разлика, която трябваше да стопяваме. Накрая не ни влязоха две стрелби, а имаше и лоши наши решения и в защита, и в нападение.

Спас Натов, треньор на „Черно море порт Варна:

„Момчетата за пореден път се раздадоха. Няма какво да искам повече. Направихме едни невероятни 15-17 минути. След това се държахме достойно до края и заслужено победихме. Дадох шанс на повече момчета да играят. Цецо Куртев се включи добре. Сигурно игра над 20-ина минути. Той постепенно навлиза и се представи много добре в защита. Момчетата искат да направят 2 или 3 победи. Така са казали и аз им вярвам”.