6ah
6ah / dariknews.archive
На 28-ми март в хотел „Ростов“ в Плевен се състоя официалното закриване на Международния шахматен турнир за жени „Млади таланти“, който стартира на 22-ри март с участието на десет шахматистки от 4 страни - Русия, Сърбия, Румъния и България.
Златният медал и купата от Международния шахматен турнир за жени „Млади таланти” спечели 14-годишната Надя Тончева, която е и най-малката участничка в турнира. Надя Тончева стана носител и на единствения за турнира майсторски сертификат. Втора в състезанието се класира Дария Юрасова от Русия, която получи сребърен медал, а бронзовият медал отиде при Белослава  Кръстева – България.
Наградите бяха връчени от Васил Антонов - депутат от БСП и председател на Българската федерация по шахмат-1928, който беше домакин на състезанието.