Вицебалканска титла по карате за отбор на Шурикен и за Петър Николов
Вицебалканска титла по карате за отбор на Шурикен и за Петър Николов / netinfo

Отборът на "Шурикен"- Кюстендил, представляващ България стана вицебалкански шампион по карате, в състав Рикардо Реджепи, Андрей Тодоров и Петър Николов, при отборната ката в група 2002-2003 г. По пътя си към финала, кюстендилци победиха отборите на Турция, Черна гора и на финал загубиха с 2:3 съдийски гласа от Македония.
В дисциплината кумите индивидуално, Петър Николов в категория +45 кг. стана вицебалкански шампион, а Валентин Крумов завоюва бронзовият медал.

Вицебалканска титла по карате за отбор на "Шурикен" и за Петър Николов

Цвети Григорова, Любо Алексиев и Михаела Тодорова направиха достоен дебют, а малшанса им попречи да бъдат сред медалистите.
Треньорският екип на Карате Клуб "Шурикен", със старши треньор Емил Димитров, Веселин Димитров и Джесика Кумитска са доволни от отличното представяне на своите възпитаници, допринесли за призовото класиране на България сред най-добрите каратеки на Балканите.

Българският национален отбор по карате се класира на IV-то място в комплексното класиране по медали, с 3 златни, 8 сребърни и 3 бронзови медала на Балканиадата в Турция, за деца до 14 години.