Три медала за Сапарева баня от ДП по планинско бягане
Три медала за Сапарева баня от ДП по планинско бягане / Община Сапарева баня

Три от общо 12-те медала на Държавното първенство по планинско бягане при юноши и девойки младша възраст, и момичета и момчета до 16 години, спечелиха състезателите от Сапарева баня. Общината бе домакин на Държавния шампионат, в него участваха близо 100 състезатели, от 18- те най-силни клубове в страната. Старт на първенството даде кметът Калин Гелев.

Състезателите от Сапарева баня завоюваха два сребърни и един бронзов медали. При момчета до 16 години / дистанция 3 400 м. /, тримата участници от Сапарева баня се класираха съответно: Даниел Пешков - със сребърен медал, Красимир Атанасов - с бронзов медал и Кристиян Божилов - пети. Златото спечели Николай Кирилов от Луковит.

При момичета до 16 години / дистанция 1 900 м. /, единствената състезателка на Сапарева баня Елеонора Жишкина се класира четвърта. На първо място е Стефани Стоянова от "Локомотив Никола Карапетков", Ния Мичева от Габрово- сребърен медал, а бронза взе Елица Петрова. Наградите от БФЛА, при момичетата и момчетата до 16- годишна възраст, имаше честта да връчи кметът на Сапарева баня Калин Гелев.

При девойките младша възраст / 3 400 м. дистанция / най-доброто представяне на Сапарева баня бе на Любомира Пехливанска - сребърен медал. Йоана Гелева остана пета, Габриела Гелева - осма и десета - Илияна Джаджарова. Шампион в тази възрастова група стана Виктория Дишлянова от "Б. Мулешков" - Панагюрище, а бронза взе Полина Панова от Нова Загора. Медалите на първите трима победители връчи отново кметът Калин Гелев.

При юношите младша възраст / дистанция 5 300 м. / малко не достигна на Иван Пешков, за да вземе бронз за Сапарева баня и остана четвърти. Златото заслужено отиде при Владислав Тотев, представителя на "Атлетик" - Ловеч; Андрей Трифонов от Луковит остана втори, а бронза взе Денис Атанасов от клуб "Добруджа '99" - Добрич. Наградите при юноши младша възраст връчи председателят на Общинския съвет Иван Куйов.

Награждаването на медалистите се състоя в Паничище, в присъствието на представители на БФЛА, треньори и състезатели.

"От 11 наши състезатели в този шампионат, имаме 3 медала. Това е много добро постижение, тъй като ние традиционно сме по- добри в зимните спортове. Радвам се, че имахме възможност да бъдем домакин на такъв форум и се надявам за Световното по планинско бягане тази есен да има още по- голям интерес. Поздравявам всички участници за представянето и им желая още по- добри резултати занапред", заяви след награждаването кметът на Сапарева баня Калин Гелев.