Спортист на Кюстендил стана шампион на България по сумо
Спортист на Кюстендил стана шампион на България по сумо / Влади Владимиров, Дарик Кюстендил ,архив

"Спортист №1 на Кюстендил" за 2011 г., в анкетата на Дарик радио и община Кюстендил, Евелина Николова стана републиканска шампионка по сумо за девойки до 21 години и за жени. Николова не даде шанс на конкуренцията си в категория 55 кг. и на двете първенства. Тя се класира трета в категория- оупън при жените, като отстъпи само на европейската шампионка в категория 95 кг. Надя Жейнова.

С двата си златни медала, спортистката спечели квоти за участие на Европейското първенство в Германия, което е в края на март.

Евелина Николава завърши Спортното училище в Кюстендил. Тя е бивш възпитаник на кюстендилския клуб по борба "Васил и Георги Илиеви" и спортен клуб по сумо "КРИС".

Николова вече е в Тетевен, където е на лагер с националния отбор по борба- жени. Той се готви за ЕП в Грузия, което започва на 19- ти март.