Димитър Илиев
Димитър Илиев / netinfo
Димитър Илиев стана шампион на България по борба, класически стил при кадетите. Състезателят на кюстендилския клуб “Васил и Георги Илиеви” бе най- добър в категория 69 кг., на Държавното лично- отборно първенство. Илиев е актуалният носител на “Златния пояс” от международния турнир в памет на “Васил и Георги Илиеви”. Той ще се готви с националния отбор за предстоящото Европейско първенство за кадети.

Кюстендилският клуб по борба спечели още 2 бронзови медала, завоювани от Георги Аначков в категория 58 кг и Александър Гогев при +100 килограмовите борци. Антонино Кильов е 5- ти в категория 46 кг.

Отборен шампион стана “Левски”, а клуб “Васил и Георги Илиеви” е на 5- та позиция.

Кюстендилската школа се готви за ново изпитание- Държавното лично- отборно първенство за мъже и жени, което е в края на седмицата в Сливен. Предвидено е участието на 16 мъже и юноши и 4 момичета. В тима са “Спортист №1 на Кюстендил 2017” Милослав Методиев и трикратният носител на приза през годините назад- Владислав Методиев.