Мирослав Казачки помогна на националния полицейски отбор за успех над Финландия
Мирослав Казачки помогна на националния полицейски отбор за успех над Финландия / Спортна асоциация на МВР

Кюстендилският футболист Мирослав Казачки, син на Валентин Казачки- Жилата игра като титуляр за националния полицейски отбор, който победи Финландия, в квалификация за 14- то европейско полицейско първенство по футбол. Българските полицаи успяха да надделеят над финландските си колеги с 2:1.

След нулево равенство в първото полувреме, резултатът бе открит от гостите в 73-та минута, а голмайстор бе влезлият малко преди това в игра Яркку Ийскола. Веднага след попадението опасна атака на българите принуди гостите да извършат нарушение в наказателното си поле. Точен за България от 11-те метра бе капитанът Руслан Нацев. Равенството се запази до последната минута на срещата, когато крайното 2:1 бе оформено от Ивайло Данчев, информира сайтът на Спортната асоциация на МВР.
С тази победа националният полицейски отбор се класира за следващия кръг на квалификациите, в който ще бъде домакин на Англия. Датата на срещата предстои да бъде насрочена.

Мирослав Казачки игра в защита, с №2. Той е юноша на "Велбъжд" и "Левски". Играл е за "Доростол"- Силистра, "Чавдар"- Бяла Слатина и "Ботев"- Криводол в "Б" група, през 2010 година се завърна и във "Велбъжд" за сезон. Последно бе играч и на "Локомотив"- Мездра. Той е служител на РУП- Мездра.