Христо Пенов стартира отлично картинг шампионата на родната писта
Христо Пенов стартира отлично картинг шампионата на родната писта / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Кюстендилецът Христо Пенов започна с победа защитата на титлата си републикански шампион в клас "Мини". Той спечели първия кръг от новия шампионат, проведен на картинг писта "Пауталия". Талантът от КК "Кюстендил" стартира от 7- ма позиция в първия манш, но се приспособи много добре към дъждовното време и финишира втори, след основния си съперник Алекс Златанов от Варна. Във втория манш, Пенов бе най- бърз и премина първи финалната права, с което спечели и комплексното класиране с 45 точки. Златанов е втори с 41, а трети е Максим Харалампиев от Хасково с 36 т.
Рекордните от последните стартове, 48 пилоти участваха в надпреварата от първия кръг в Кюстендил.

Състезанието бе открито от председателят на ОС Иван Андонов и зам.- кметът Виктор Янев. Да поздрави участниците, на писта "Пауталия" бе и кметът Петър Паунов.

Директор на състезанието бе Емил Велинов, главен съдия Тошо Аначков, а технически комисар Марио Пачела от Италия.

Любомир Малкочев спечели битката в клас "Мини БГ". Симеон Симеоново бе най- бърз в клас "Ротакс". Владимир Арабаджиев и Александър Стоев си размениха по една победа в маншовете в клас "KZ2", но комплексно спечели Арабаджиев, защото има най- бърза обиколка на пистата.
Трасето тази година предложи нов участък, с което пистата стана още по- интересна. Разширението е до трибуните, където мястото се ползваше за състезания по мотокрос.

Следващият кръг от картинг шампионата е в Серес, Гърция, на 17- 18 май.