ЦСКА не даде шанс на Велбъжд
ЦСКА не даде шанс на Велбъжд / Дарик- Кюстендил, архив

Юношите старша възраст на "Велбъжд" не успяха да се противопоставят на ЦСКА и загубиха гостуването си с 3:1. Кюстендилци се настроиха трудно за играта на изкуствения терен, на който бе проведена срещата. Червените поведоха с класическата разлика още през първите 45 минути. Атанас Пенков намали с попадение през втората част.

Останалите резултати от 9 кръг в Елитната юношеска група U- 19: "Любимец"- "Локомотив"- София 3:0; "Спартак" Варна- "Чавдар" Етрополе 0:4; "Черноморец" Бургас- "Ботев" Враца 4:0 и "Видима- Раковски"- "Славия" 2:1. Двубоите: "Черно море"- "Литекс" и "Ботев" Пловдив- "Пирин 2001" са отложени, заради срещите на националния отбор U- 19 във Финландия.

Следващият съперник на "Велбъжд" е отбора на "Спартак"- Варна, който има до момента- 3 победи, 1 равен мач и 5 загуби. "Велбъжд", с 3 победи, 3 равни и 3 загуби е на 8- мо място в групата, с 12 точки, варненци имат две по- малко.

Лидер в класирането е "Черно море"- Варна с 18 точки, пред "Славия"- 17, "Левски" и "Литекс"- по 16 точки.