10 от Марек се държаха геройски, но загубиха от Велбъжд
10 от Марек се държаха геройски, но загубиха от Велбъжд / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Малките футболисти на „Велбъжд", с треньор Мартин Йорданов победиха с 3:2 вечния съперник „Марек 2010"- Дупница. Мачът от първенството на „Деца Б" се игра по Великден на стадион „Странджата". За съжаление, гостите бяха дошли с 10 футболисти, въпреки че групата им е двойно по- голяма. Треньорът Иван Капитански сподели, че това се дължи на „подкрепата" на родителите за транспорта.

10 от "Марек" се държаха геройски, но загубиха от "Велбъжд"

Момчетата от Дупница, които бяха дошли в Кюстендил обаче играха мъжки и на полувремето резултата бе 1:1. Васил Кръстев, който отбеляза и трите гола за „Велбъжд" се разписа първо в 12- та минута, а Кристиян Любенов, който вкара и двете попадения за „Марек", изравни в 34- та минута.

Домакините обаче приложиха преса през втората част и това, че играят с човек повече си пролича. Кръстев се разписа в 48 и 51 минути за 3:1. Любенов върна едно попадение в последната минута от редовното време, но за повече геройство нямаше време.