Протестът на лекарите и персонала от Хасковската болница отложи засега планираното уволнение на директора й д-р Славчо Близнаков. Недоволството на медиците прекъсна заседанието на акционерите и не се стигна до гласуване на включената в дневния му ред точка за отстраняването на д-р Близнаков.
В продължение на 7 часа министерската представителка Благовеста Янева опитваше с всякакви процедурни хватки да проведе заседание, за да се гласува въпросното министерско нареждане, дошло в последния момент, но не успя. Стигна се дотам юристът на болницата да разпечатва протокола заради правописна грешка, заради шрифт не какъвто трябвало да бъде и т.н. Резултатът: днешното заседание не се е състояло заради масовото недоволство на персонала, досегашното статукво остава и предложенията ще бъдат разгледано на следващо заседание.
Медиците в болницата са категорични, че няма да позволят да уволнят Близнаков и че ако дойде друг директор, няма да го пуснат въобще в сградата. Сестрите пък направо заявиха, че ако сменят Близнаков, масово ще подадат оставки.
Подобен протест не е имало в защита на нито един директор на болницата през последните 23 години.
Междувременно предложеният за член на Борда на директорите в болницата д-р Живко Атанасов си направи отвод.
В прикачения файл чуйте ззвукова картина от протеста в болницата:
Малко по-късно протестиращите медици отидоха и на площад „Свобода", където бе насрочен поредният протест против правителството.