Снимка:
Снимка: / БЧК Габрово
В Благоевград се проведе 3-ти национален турнир по водно спасяване „Ичко войвода“. В състезанието взеха участие над 155 състезатели  от 15 отбора, разпределени в 5 възрастови групи.

Отбора на СК Викинг 2008-Севлиево бе представен от 3-ма състезатели, които взеха участие в 3-те индивидуални дисциплини включени в състезателната програма – хвърляне на спасително въже на 12.5 метра, извличане на манекен 50 м. и 100 м. спасяване със спасителен буй и плавници.

БЧК предоставя индивидуални пакети с хранителни продукти

Отлично представяне на Йоанна Станчева (16 г.)  и на Теодора Георгиева(16 год.) във възрастова група „Юноши и девойки старша възраст“ - 15-17 год. Теодора спечели златен медал, а Йоанна заслужи сребърното отличие в дисциплината 50 м. извличане на манекен. И двете състезателки постигнаха най-добри лични времена. В комплексното класиране от трибоя и двете ни състезателки се качиха на почетната стълбичка.

Йоанна се окичи със сребърен медал , а Теодора  спечели бронзовото отличие.Успешно представяне и на Боян Ботев (58 год.) във възрастова група  40+ .Състезателят спечели сребърен медал в дисциплината 100 м. спасяване със спасителен буй и плавници, а в комплексното класиране заслужи бронзовото отличие.

Отборът на СК Викинг 2008 – Севлиево представи достойно ОС на БЧК-Габрово.