Спортисти на Добруджа 99 спечелиха медали по спортно ходене и планинско бягане
Спортисти на Добруджа 99 спечелиха медали по спортно ходене и планинско бягане / netinfo

Националната шампионка по спортно ходене Радосвета Симеонова направи дебют на маратон и спечели с постижение под 3 часа Маратона на приятелството в Плевен. Атлетката от СКЛА"Добруджа 99" се справи с класическата дистанция за 2:59:44, което е рекорд на трасето при жените, информираха от клуба на спортистката. Второто място заслужи Виолета Тотева (България) с 3:25:39, а третото остана за Даниела Василева-Фастън (България) с 3:32:29.

В третото издание на Плевенския маратон бягаха над 400 участници от 17 държави, сред които и Непал. Те се включиха в детски надбягвания, на разстояния 3 км, 21.1 км, щафета 2х10.55 км и класически маратон 42.195 км. Надпреварата при мъжете спечели Димчо Мицов (България) с нов рекорд на трасето – 2:32:48. Втори остана Генади Тимбалист (Молдова), който финишира за 2:40:46. Трети се нареди Ненад Живкович (Сърбия) с 2:50:44. В полу-маратонската дистанция 21км. впечетляващо бягане направи Йордан Петров, който финишира 4-ти.

Ден преди маратона в Плевен се състоя националният шампионат по планинско бягане, който се проведе в Сапарева баня. Състезателят на СКЛА"Добруджа - 99" Денис Атанасов спечели бронзов медал на 5 300м. с денивилация +680м. м- при юношите младша възраст с резултат 34.53мин. Шампионската титла извоюва Владислав Тотев (СК "Стратеш Атлетик" Ловеч) с 34:33 мин. С третата си позиция Денис Атанасов спечели квота за участие в Международна младежка купа по планинско бягане в Янски Лазне(Чехия) на 25.06.В същата дисциплина Алиджан Али финишира 7-ми, а брат му 14-ти.

Участие в първенството  взеха 70 атлети от цялата страна. Призьорите бяха наградени от кмета на Сапарева баня Калин Гелев и председателя на общинския съвет Иван Куьов. Градът ще е домакин на 11 септември на световния шампионат по планинско бягане.