Олимпийката Силвия Дънекова спечели пробега в Добрич
Олимпийката Силвия Дънекова спечели пробега в Добрич / Дарик Добрич

Националката Силвия Дънекова /СКЛА Нови Пазар/ спечели бягането на 2700 метра при жените от пробег "Добруджа". Дънекова бе 38-ма на Олимпийските игри в Лондон в дисциплината 3000 м стипълчейс, а на Балканското първенство по полумаратон в Каварна на 1 септември се класира трета.

Ето и останалите победители:

Веселина Алинска /Рилски спортист/  -  момичета под 16 години

Нягол Няголов /"Атлетик" Тервел/     -   момчета под 16 години

Ивана Аджова /Рилски спортист/      - девойки младша възраст

Александър Йотовски /СКЛА Мездра/   -   юноши младша възраст

Йоло Николов /СКЛА Мездра/       -    юноши старша възраст и мъже

В центъра на Добрич се проведе Национален масов лекоатлетически пробег „Добруджа”, посветен на празника на града 25 септември. Състезанието бе организирано от Спортен клуб по лека атлетика ”Добруджа” и кметството. За участие бяха поканени около 80 бегачи от 30 спортни клуба в страната, във всички възрастови групи. Стартовете са общо шест на дистанции от 900 до 3600 метра. Победителите си разпределиха награден фонд от 3200 лева, осигурени от спонсори.