Добруджа 07 завърши на шесто място в редовния сезон на Супелигата
Добруджа 07 завърши на шесто място в редовния сезон на Супелигата / netinfo

Волейболистите на Добруджа 07 заеха шестото място в класирането след края на редовния сезон в Суперлигата, след драматична победа над Пирин Разлог с 3:2 гейма /25:12, 34:36, 21:25, 25:22, 15:9/. Мачът в зала Добротица продължи почти два часа и половина.

Добричлии направиха летящ старт и се наложиха в първия гейм с 13 точки разлика. В изключително оспорваната втора част точката сложиха гостите за 36:34. Това се отрази зле психологически на Добруджа 07 и домакините позволиха на съперника си да наложи превъзходство и в третата част.

Момчетата на Мирослав Живков обаче овладяха ситуацията, заиграха по-мощно, разнообразиха играта си и успяха да вкарат мача в тайбрек. Бурно подкрепяни от стотици фенове, добричлии се наложиха и в петия гейм, като с това си осигуриха шесто място в таблицата с 33 точки и участие в плейофите. Там съперник на Добруджа 07 ще бъде Левски Бол.