Средният успех от държавните зрелостни изпити н Благоевградска област е много добър 4.68, отчетоха от Регионалния инспекторат по образованието.
Слаби резултати на матурата по Български език и литература са постигнали в СОУ "Кирил и Методий" в Гърмен - среден 3.24. Зрелостниците там са се представили зле и по математика.
Сред училищата с успех малко над 3.00 са тези в Крупник, Професионалната гимназия в Благоевград и СОУ "Антон Попов" в Петрич.
Първенци на двете матури са Математическите гимназии в Благоевград и Гоце Делчев, Езикова гимназия „Академик Людмил Стоянов" в областния център, както и СОУ "Братя Каназиреви“ в Разлог.
От образователния инспекторат информираха още, че в Благоевградско има 7 пълни шестици и 64 отлични оценки по втори задължителен държавен изпит.
Получилите двойки зрелостници могат да се явят на поправителен през месец септември.