Банско с втора победа в контролите
Банско с втора победа в контролите / Дарик - Благоевград, архив

Отборът на Банско победи с 4:0 Ботев- Криводол в контрола, играна на стадиона в село Вълково. На стадиона, стопанисван от бащата на футболистите Петър и Влади Златинови- Христо, съотборниците от курортния град надиграха по безапелационен начин съперника си от западната „Б” група.

Първият гол отбеляза Кьосов още във 2-та минута, след отлично изпълнен пряк свободен удар. Двубоят, който бе изгледан от новия треньор на Банско, Войн Войнов, не предващаваше много голове, най- вече заради многобройните пропуски на банскалии.

В разстояние на 5 минути обаче, играчите на Банско вкараха още три гола, като веднъж бе точен Кавръков, а на два пъти се разписа Петков. Първият вкара след грешка на вратаря Симеонов, а головете на втория дойдоха след удари от дъгата пред наказателното поле.