Юнайтед набира скорост – 2:0 срещу Болтън, Бербатов с цял мач
Юнайтед набира скорост – 2:0 срещу Болтън, Бербатов с цял мач / netinfo
Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:0 над отбора на Болтън Уондърърс в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. За тима на „червените дяволи” цял мач изигра българският национал Димитър Бербатов.

Капитанът на трикольорите имаше две добри възможности да вкара първия си гол за Юнайтед, но в 12-ата минута не успя да играе добре с глава след центриране на Дарън Флетчър, а в заключителните минути не можа да се възползва от грешка в отбраната на Болтън.

Резултатът на „Олд Трафорд” бе открит едва след час игра, когато португалската звезда Кристиано Роналдо бе точен за 1:0 от спорна дузпа извършена срещу самия него. 13 минути преди края на срещата Уейн Рууни реши всичко в мача с ново попадение, правейки 2:0.

Успехът изкачи възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън на осма позиция, като „червените дяволи” са и с мач по-малко. Болтън пък заема незавидната 17-та позиция.