Пирин усложни ситуацията за Видима
Пирин усложни ситуацията за Видима / netinfo
Пирин се справи с последния в класирането тим на Видима Раковски и пред около 1000 зрители победи с 3:1 в мача от 25-я кръг в А група.

Домакините успяха да открият още в самото начало, когато след центриране от ъглов удар, в 5-та минута Борислав Хазуров вкара за 1:0.

Радостта за благоевградчани не трая дълго, след като първият братовчед на голмайстора за домакините – Костадин Хазуров върна Видима в мача. В 17-та минута той се възползва от хубав пас в дълбочина и останал сам срещу Чавдаров не сбърка за 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част Пирин успя да реши срещата в своя полза. В 58-та минута Калоян Стоянов вкара за 2:1.

В 74-та минута Стефан Костадинов пък оформи крайното 3:1. Последният направи хубав самостоятелен пробив, напредна в наказателното поле на Видима и с хубав удар прати топката под плонжа на Чавдаров.

След днешната победа Пирин е на 8-мо място с актив от 38 точки, а Видима окупира последното 16-то с 14 точки.