Пао би Блекни и компания за гръцката Купа
Пао би Блекни и компания за гръцката Купа / netinfo
Европейският клубен шампион Панатинайкос, който няма да може да защити титлата си, победи големия си съперник в Гърция – Олимпиакос във финала за Купата на страната. Пао надви трудно с две точки – 81:79 българския национал Родерик Блекни и съотборниците му.

Това е четвърти пореден трофей от тази надпревара за „зелените”. Контузеният доскоро Костас Царцарис от детелините бе определен за най-полезен играч на финала, след като отбеляза 14 точки и овладя 5 борби в битката за златото. Именно Царцарис вкара тройка за да увеличи преднината на своя тим на 13 точки в началото на четвъртата част.

Американецът с български паспорт Блекни завърши с две точки и три асистенции за 21 минути на терена за Олимпиакос, а най-резултатен за водения от Панайотис Янакис тим бе Лин Грийр с 28 точки. За Панатинайкос на Желко Обрадович най-много отбеляза гардът Василис Спанулис – 20 точки.