Нашите паднаха, но се целят нависоко
Нашите паднаха, но се целят нависоко / netinfo
България загуби от Холандия с 0:3 гейма (22:25, 20:25, 28:30) първата си среща от евроквалификационния турнир - Група А за младежи в австрийския град Стейнбрун.

Момчетата,водени от новия си наставник Христо Райчев, участваха в интересен мач, като в третата част те губеха с 13:18, но успяха да изравнят за 18:18, но не стигнаха до по-голям обрат.

Най-резултатен за тима ни бе младата звезда на Марек Юнион Ивкони Цветан Соколов с 18 точки. Мартин Палийски се отчете с 4 блокади.

„Независимо от загубата играхме силно. Видя се, че холандците са изключително сработен тим, като 9 от техните волейболисти се готвят заедно целогодишно. Холандия бе много добра в защита. Ако продължим да играем така до края на турнира, ще се класираме за допълнителните квалификационни турнири, независимо от факта, че следващите ни съперници са много класни”, коментираха за Гонг от родния щаб.

В другите срещи Черна гора победи Финландия с 3:1 гейма (25:23, 15:25, 25:23, 25:21), а домакина Австрия удари със същия резултат Швейцария, но на 22:25, 25:21, 25:14, 25:18 точки.

В класирането след първия ден води тимът на Холандия, следван от Австрия и Черна гора. Нашите са на последното шесто място. Днес от 18:30 часа България среща домакините от австрийския отбор.