Милан сложи петица на Лацио
Милан сложи петица на Лацио / netinfo
Европейският шампион Милан победи с 5:1 Лацио като гост в мач от седмия кръг на италианската Серия А, който предварително бе сочен за дерби.

Масимо Амброзини отбеляза първия гол за Милан в 16-ата минута с удар от 30 метра, който завари неподготвен младия вратар на Лацио Фернандо Муслера.

Лацио изравни седем минути по-късно с попадение на Стефано Маури след добър пробив на Валон Бехрами по лявото крило.

В 33-ата минута Кака отново изведе Милан напред с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Муслера срещу Алберто Джилардино.

След почивката се видя, че играчите на Делио Роси не са възстановени физически от играния на изключително бързи обороти двубой с Реал Мадрид в сряда и Милан бе пълен господар на терена.

Кака отбеляза втория си гол в мача в 52-ата минута след подаване на Андреа Пирло. Последваха силни минути за Алберто Джилардино, който отбеляза нови две попадения за росонерите в 70-ата и 79-ата минути.

Милан е на осма позиция с десет точки, Лацио е 14-и със седем. Начело продължава да бъде шампионът Интер със 17 точки.