Матей би Христо, Владо и Пранди паднаха тежко
Матей би Христо, Владо и Пранди паднаха тежко / netinfo
Българското дерби от 8-ия кръг на италианското волейболно първенство излъчи Матей Казийски за победител. Тренто постигна чиста победа над Копра Пиаченца, където от години играе Христо Златонов. Пред 3700 зрители в зала Тренто домакините постигнаха трета победа за сезона с 3:0 гейма (25:15, 25:20, 40:38). Рекорден за годината в Серия А1 бе резултатът в третата част – 40 на 38 точки.

За 98 минути Казийски наниза 12 точки за Тренто, най-полезният на полето Марко Пископо постигна 11, а най-резултатен бе Леандро Невес Висото със 17 точки. Краси Стефанов не бе пуснат от Радостин Стойчев в игра.

За Пиаченца най-добър бе синът на Димитър Златинов – Христо, но неговите 20 точки не успаха да помогнат дори за взимането на един гейм.

След 8-мия кръг Тренто е лидер в Италия със 7 победи и само едно поражение. Пиаченца е на пета позиция с актив от 5 успеха срещу 3 загуби.

На седмо място се смъкна състава на Силвано Пранди и Владимир Николов. Кунео бе сразен като гост от 11-ия в подреждането Йога Форли с 3:1 гейма (22:25, 25:20, 25:29, 25:23) за 152 минути игра пред 1900 зрители в зала Фиера. За домакините Марко Молтени реализира 21 точки. За Кунео Владо Николов успя да отбележи само 6 точки.

Трета победа от началото на сезона и първа с чистото 3:0 гейма регистрира Венци Симеонов. Неговият тим Тонно Калипо Вибо Валентиа би Мартина Франча с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:22). Елвис Контрерас бе определен за MVP, а синът на Каспар Симеонов завърши мача с 14 точки. Вибо Валентия е на 10-то място с 3 победи и 5 загуби.