Дубълът на Локо Мездра сложи петица на Спартак
Дубълът на Локо Мездра сложи петица на Спартак / netinfo

Дублиращият тим на „Локомотив” (Мездра) победи „Спартак” (Варна) с 5:0 в среща от първия кръг в първенството на дублиращите отбори. Преди началото на срещата вицепрезидентът на БФС Стефан Орманджиев и шефа на спортно-техническата комисия Веселин Маркович инспектираха стадион „Локомотив”. Крайното си решение лицензионната комисия ще обяви утре. На трибуните присъства и селекционерът на младежкия национален отбор - Иван Колев.

Според официалния сайт на „соколите” именно изкуственият терен е изиграл съществена роля за негативния резултат.

Немалка роля за негативен резултат е изиграл изкуственият, маломерен терен, на който се проведе двубоят, съобщава официалният сайт на "соколите".

Срещата започна със силен домакински натиск, като Виктор Петаков и Шенол Галип имаха шанс да открият резултата още в началните минути.

В 36-тата минута Виктор Петаков получи топката по дясното крило и с много красив диагонален удар в горния десен ъгъл откри резултата. Две минути по-късно отново Петаков можеше да отбележи след като засече центриране на Ленко, но волето му попадва право в стража на „соколите”.

В 41-та минута Симов с елегантен пас прехвърли защитата на „Спартак”, Фаусто овладя топката и шутира с левия крака под плонж а на Банков за 2:0. В добавеното време Галип центрира от фаул и Тодор Симов с глава направи резултата класически.

В 64-та мин. Ленков проби през центъра на терена и изведе Фаусто зад отбраната на „соколите”, той елегантно бутна топката покрай Банков и покачи резултата на 4:0. Тринайсет минути по-късно Владислав Романов центрира от фаул и Фаусто с глава от малкия пеналт оформи своя хеттрик в мача.

„В никакъв случай не искам да прозвучи като оправдание, но нашите футболисти не са свикнали да играят на подобна настилка и това до голяма степен предопредели развоя на мача", сподели след срещата старши треньорът на "соколите" Тодор Попов.

„Първият гол във вратата на варненци падна след грешка в защитата ни, паднахме духом и от там нататък всичко бе срещу нас", обобщи наставникът.

Локомотив: Юлиан Левашки (46 мин. Георги Георгиев), Дилян Колев, Явор Янков (80 мин. Николай Бочев), Иржи Ленко, Милчо Макенджиев, Страти Илиев (к.), Виктор Петаков (70 мин. Александър Ангелов), Владислав Романов, Шенол Галип, Тодор Симов (75 мин. Ангел Христов), Фаусто Лоренцо

Спартак: Николай Банков, Станислав Христов, Федерико Вилар, Данаил Борисов, Илиан Чилибонов, Мирослав Янчев (к.), Йордан Пенев (46 мин. Орлин Обрешков), Сафет Али (46 мин. Янко Янков), Димитър Войчев (62 мин. Иван Атанасов), Генади Луго (69 мин. Пламен Петров), Михаил Михалев

Главен съдия: Данаил Захариев
Жълти картони: Данаил Борисов, Илиян Чилибонов и Михаил Михалев (Спартак)