Беласица взе македонското дерби
Беласица взе македонското дерби / netinfo

Беласица победи Вихрен с 2:1 в македонското дерби от 21-я кръг на А футболната група на България. По този начин домакините настигнаха тима от Сандански и се намират само на 1 точка след своя съперник на 10-о място с 27 точки.

В 23-та минута на срещата Беласица откри резултата с гол на Жуниван след добра асистенция на Благой Наков.

Само девет минути по-късно обаче Вихрен изравни след попадение на Семерджиев, който с удар от 15 метра прати топката високо в левия ъгъл на вратата.

През второто полувреме падна и победния гол за домакините. В 50-та минута Жуниван реализира за втори път. Бразилецът получи топката около дъгата на наказателното поле и отправи неспасяем удар, който донесе победата на Беласица.

Двата отбора доиграха срещата с по 10 души.

В самото начало на двубоя Марсиел бе изгонен заради удар без топка, а в 78-та Г.Петров от Беласица наплю Димитров и получи заслужено червени картон.