Започнаха проявите за Деня на Банско
Започнаха проявите за Деня на Банско / Дарик-Благоевград

Започнаха проявите, посветени на Деня на Банско - 5-и октомври. В препълнения салон на читалището "Н. Вапцаров" в Банско бе представен филмът "За банските ястета и тканета", чийто автор и режисьор е Владимир Каперски, а консултанти - Лиляна Шопова и Емилия Вишанина.

С голям интерес бе посрещнат от публиката новият спектакъл на фолклорния ансамбъл при читалището "Гласовете и танците на Пирин" - един състав, представил по най-достойния начин Банско и България на Международния фолклорен фестивал в гр. Закопане, Полша. Хореографията и постановката са дело на Десислава Бахонова и консултанти - доц. Георги Гаров, проф. Николай Цветков и Петьо Кръстев.

В края на спектакъла бе показана на сцената и престижната награда, спечелена на конкурса в Закопане - "Сребърна чупага " и диплом за участие.

Други новини от Благоевград