/ Gulliver/Getty Images
Олимпийската ни шампионка в каратето Ивет Горанова спечели два златни медала от 19-то издание на международния турнир по карате за всички възрасти в Букурещ, Румъния.

Надпреварата в румънската столица се проведе в неделя, като Горанова грабна титлите в категория "кумите" до 55 кг и Open.

В състезанието се включиха общо 1400 състезатели от България, Румъния, Молдова и Украйна, а нашата страна имаше представители от 12 клуба.

Сред официалните лица от България беше и вицепрезидентът на родната карате федерация Русалин Русалинов и личният треньор на Ивет Горанова Ангел Ленков.

Най-добре от българските клубове се представи карате клуб "Цанев", който спечели общо 45 медала - 14 златни, 12 сребърни и 19 бронзови, с което зае и първо място в класирането. Карате клуб "Самурай" е на 8-ма позиция с 4-4-10, клуб "Етър Велико Търново" е 11-ти с 4-1-0, а "Петромакс Плевен" заема 15-то място с 3-3-5.