Във връзка с предстоящите избори за Европейски парламент в неделя община Враца обръща внимание на гласоподавателите от избирателни секции с номера 21 и 22, че на предстоящия вот те ще гласуват в СОУ „Христо Ботев". Промяната е отразена в заповедта за определяне местата за гласуване издадена от кмета на община Враца и засяга около 2000 гласоподаватели, които на предишни избори са гласували в бившето училище „П. Р. Славейков".
Промени в местата за гласуване има и в част от жилищните квартали „Дъбника" и „Сениче". Избирателите то 63, 64, 65, 69, 70, 71, 72, 73 и 80 секция, гласували до сега в ОУ „Давид Тодоров", сега ще гласуват в СОУ „Никола Войводов" (б. ОУ „Цвета Кръстенякова"). Така всички гласоподаветели от жилищните комплекси „Дъбника" и „Сениче" ще гласуват на едно място.