Млади кулинари и бармани се състезаваха във Враца
Млади кулинари и бармани се състезаваха във Враца / netinfo

Състезание за "Най-добър млад готвач и най-добър млад барман" се проведе в събота във Враца. Инициатор на надпреварата е Министерството на образованието и науката, а организатор и домакин за нашия град е Професионалната гимназия по търговия и ресторантьорство - Враца. В надпреварата, която е регионален кръг от националното състезание се включиха ученици от 7 специализирани гимназии. Регламентът даваше 5 минути на барманите да приготвят един алкохолен и един безалкохолен коктеил, а готвачите разполагаха с 3 часа за да направят предястие и основно ястие.

И двете оценяващи комисии споделиха, че им е било много трудно да определят победителите, тъй като всички състезатели са се представили на изключително високо ниво. Като най-добър барман бе отличен Цветан Първанов от Банкя, на второ място се класира Полина александрова от Монтана, а трета стана Десислава Венциславова от Враца. При готвачите първото място зае Ангел Василев от София, втори остана Веселин Веселинов от Враца, а трети е Стоян Атанасов от Банка. Тези млади хора ще представят региона ни на националното състезание.

/повече снимки може да видите в раздела "теми в снимки"/