Постоянната комисия по бедствия и аварии град Враца оценява като незадоволителна извършената работа от Общинската администрация и БКС за своевременното почистване на снега. В решението си, заседавалата вчера комисия, посочва, че не е било осигурено безпрепятствено движение на градския и масовия транспорт. Изразява се и неудовлетвореност от положените усилия и резултатите по почистването на малките улици и пешеходните зони.
Като причини за създалата се ситуация комисията посочва, лошата организация в работата на БКС и незадоволителния контрол от страна на Общината. Решението завършва с предложение за санкциониране на дружеството с 10% от общата сума по договора за снегопочистване.