Лобното място на Христо Ботев в местността „Йолковица" посетиха днес председателят на Народното събрание Георги Пирински, депутатът Георги Божинов и кметът на Враца Тотю Младенов. Те поднесоха цветя пред монумента отбелязващ мястото където преди 133 години геройски е загинал войводата. След това заедно с похдниците от 63-я Национален поход „По пътя на Ботевата чета" изслушаха беседа и рецитации на Ботеви стихове.
„От една страна това е една обикновена планинска пътека, а от друга бележи пътя към саможертва, която и вчера и днес и утре бележи духовността на българина по един неповторим начин." - каза накрая Георги Пирински, който ще присъства и на митинг-зарята довечера от 21:00 часа на площад "Христо Ботев" във Враца.