Монтанския окръжен съд отложи дело срещу източване на ДДС заради болничен лист, издаден в 24 часа на 24 февруари. Листът е на името на единият обвиняем - Кирил С. от Враца. Другият обвиняем – Таско Д. от Лом се укрива в чужбина и е представен от служебен адвокат.
Двамата са обвинени, че през 1998 г. чрез използването на фалшиви фактури са източили ДДС за 77 770 лв. Процесът завършва 2000 г. с присъди – 10 години за Таско и 9 за Кирил, но Апелативния съд върща процеса за преразглеждане заради процесуални нарушения. Втория процес завършва със същите присъди, но делото отново е върнато.