Атанас Джамбазки е новият старши-треньор на врачанския „Ботев" - това съобщи председателят на управителния съвет на ПОФК „Ботев" и кмет на Враца инж. Николай Иванов.
„Подписахме договор с г-н Джамбазки и той официално е новият наставник на представителния отбор. Той започва веднага да работи по селекцията на състава за следващото първенство", заяви инж. Иванов.
Подготовката за новото първенство започва на 6 юли, а първото занимание е насрочено за 6 юли от 18 часа. Час по-рано Атанас Джамбазки и екипът му ще бъдат представени на пресконференция, която ще се състои на стадион „Христо Ботев". Засега е ясно, че на новия наставник на врачани ще помагат Ивайло Младенов /кондиционен треньор/ и Румен Ненов /треньор на вратарите/. Има вероятност в щаба със статут на играещ помощник-треньор да бъде привлечен и Георги Мечечиев.На Джамбазки ще помага и Николай Николов, който доскоро работеше в ДЮШ на врачани.
„Ботев" ще започне подготовка на 6 юли /понеделник/ в домашни условия, като от 20 юли отборът ще замине на подготвителен лагер извън Враца. Засега имаме две предложения, които обмисляме - Тетевен или Банско", допълни още председателят на УС на ПОФК „Ботев" Николай Иванов.
„Готов съм за предизвикателството, което ми предоставя „Ботев" /Враца/. Идвам, за да помогна със знанията си отборът да се върне по-бързо там, където му е мястото. Престоят във „В" група трябва да е временен и всички усилия - мои и на колегите ми от спортно-техническия щаб ще са насочени към тази цел", заяви Атанас Джамбазки.
Новият старши-треньор на врачани допълни, че разчита на подкрепата на публиката и спортната общественост в града. „Време е за обединение на всички, които обичат „Ботев" - това е истината и това е целта пред всички нас. Нека забравим всичко останало и да мислим само за отбора", допълни Джамбазки.