Отчет за мерките взети от антикризисния щаб, свикан заради тежката зимна обстановка през изминалите дни, направи кметът на Община Враца инж. Тотю Младенов. За справяне с последиците от обилния снеговалеж и силния вятър са мобилизирани цялата техника на пътните служби, Гражданска защита и две бойни машини на военните. Екипи на ЧЕЗ и ВиК са работили за отстраняване на авариите.
Благодарение на взетите мерки, кризисното положение е продължило само няколко часа. Към момента всички пътища в общината са проходими, няма населени места без ток, в четири общини се отстраняват аварии от екипи на ВиК.