Жребият си направи шега с фаворитите на зимния турнир, събра ги още на осминафиналите / Дарик нюз

"Янтра- 1" (Драганово) победи с 4:2 „Голд" в първия мач от петъчната програма на зимния турнир по футбол в ДКС "В. "Левски"  и се класира на осминафиналите. Другият тим, който продължава от група "З" е „Тотитранс". „Голд" поведе с гол на Бисер Стоянов, но Пламен Панайотов бързо изравни. В последните секунди на полувремето Шабан Хасанов изведе драганчани напред- 2:1. Иван Ефтимов вкара трети гол в 24- ата, а в 29- ата Борислав Петков намали на 3:2. Иван Ефтимов реши всичко в 38- ата минута, оформяйки крайното 4:2.

В група "Ж" „Валда" надделя над „Римските вълци" с 3:2, но един гол не му достигна да продължи напред. Със същия точков актив, но по добра голова разлика в следващата фаза ще играе „Риболовен център". Като абсолютен лидер в групата приключи "Спортно Търново- 1" с пълен актив от 12 точки.  „Вълците" дръпнаха, чрез Ивайло Донев, а Красимир Тодоров изравни. В 33- ата минута отново Ивайло Донев вкара за 2:1, но още след центъра пак Тодоров направи 2:2 с плътен удар по земя. Две минути преди края Михаил Кънев донесе победата за „Валда" с 3:2.

В директен сблъсък за второто място в група "Е" отборите на „Ветеран турист" и „Щастливеца" спретнаха двуостър мач, изпълнен с много напрежение и жълти картони. При първата по- сериозна възможност за „Щастливеца" Деян Аврамов бе точен за 1:0, а две минути по- късно Боян Александров удвои с техничен удар в десния ъгъл. В 13- ата минута след нарушение на Велизар Велизаров от "Щастливеца" срещу Николай Стефанов "Ветеран турист" двамата се счепкаха и получиха жълти картони. По за две минути седнаха принудително на скамейката още трима футболисти, също изпуснали нервите си. Малко преди края на полувремето Димитър Нешев намали на 1:2

В 25- ата минута Александър Михайлов стреля точно в близкия ъгъл за 2:2. До края "щастливците" оправдаха името си, като запазиха равенството, което им стигаше за класиране, а веднъж и гредата им помогна, след зверски шут на Диан Димитров. От тази група осминафиналист е и "Гегитрейд"

В последния двубой от груповата фаза на турнира „Япистрой" /Килифарево/ и „Севастократор" си размениха по едно полувреме и приключиха при 1:1. В 15- ата минута „Япистрой" поведе след удар на Борис Чакъров. През второто полувреме "севастократорите" се хвърлиха, защото им трябваше победа на всяка цена. В 33- ата минута Мариян Михайлов изравни с шут в долния ляв ъгъл и върна надеждите на тима от Арбанаси 1:1, но до края втори гол не падна. С равенството „Япистрой" запази първото  място и продължи на осминафиналите от група "Д", заедно с „Ужас" (Присово).

Веднага след срещите бе изтеглен жребият за елиминациите. Фортуна си направи шега, като събра още на осминафинал два от най- силно представящите се до момента тимове "Дени" и "Болярско село". Малшанс споходи и фирмените отбори на "Спортно Търново", които също ще се сблъскат още в тази ранна фаза. Ето и пълният жребии. Понеделник: "Риболовен център"- "Щастливеца", "Каталуния"- "Алпласт", "Поликрайще"- "Тотитранс" и "Спортно Търново- 1"- "Спортно Търново- 2". Вторник: "Япистрой"-  "Янтра- 1" (Драганово), "Лозен"-  "Кантона", "Гегитрейд"- Ужас (Присово) и "Болярско село"-  "Дени".