Симона Пейчева спечели “Огърлицата на Десислава”
Симона Пейчева спечели “Огърлицата на Десислава” / netinfo

Световната шампионка по художествена гимнастика Симона Пейчева спечели ХІ- то издание на Международния турнир “Огърлицата на Десислава”. Тя получи копие на уникалното бижу, изработено от бижутера Венцислав Маринов, а по традиция приза “Ангелина Иванова” бе връчен на треньорката й Мариета Дукова. На второ място в многобоя при жените се класира словенката Моица Руде - възпитаничка на Мариета Балъкова, трета е италианката Силвия Сарицо. Общо шест гимнастички стартираха при жените, но англичанката Перание Соуса получи травма и не игра пред втория ден.

Груша Кочица, също подготвяна от Мариета Балъкова, е победителка при девойките до 14 години. Нейни подгалснички станаха Матея Стоякович /Хърватска/ и Цвета Тотева от клуба-домакин “Етър- 93”.

При 12- годишните момичета първото място зае Кристина Ташева, пред Диляна Стефанова “Етър- 93” и Мерседес Пегадо /Англия/, подготвяна от Савина Ганчева.

Четири индивидуални награди връчиха организаторите на турнира във Велико Търново. Приза “Мис съдия” получи Драгана Терзич /Сърбия/, “Мис турнир” стана Мария Попова /Англия/, “Любимка на публиката” е Моица Руде, а наградата за най- малка гимнастичка взе Лори Вранкар /Словения/.

15 000 лева струваше организацията и провеждането на състезанието, подсигурени от община Велико Търново и спомоществователи.