Престижно реми при завръщането на Етър на стадион Ивайло
Престижно реми при завръщането на Етър на стадион Ивайло / снимка: Пресцентър/ Община Велико Търново

Над 2 000 зрители посрещнаха на стадион „Ивайло“ в съботния следобед завръщането на футболния отбор на „Етър“ у дома. Кметът на Община Велико Търново Даниел Панов, в компанията на Красимир Балъков и футболни експерти, изгледа с интерес дербито на върха на Северозападна В група между „Етър“ и Спартак Плевен.

След разменено надмощие в различни моменти на срещата мачът завърши при резултат 1:1. „Етър” се представи достойно срещу лидера и водач в групата. Създаде множество голови възможности, но успя да реализира едва в края на мача от дузпа.

Престижно реми при завръщането на Етър на стадион "Ивайло"
netinfo

Присъстващите на мача футболни експерти поздравиха кмета Даниел Панов за извършените до момента, както и за продължаващите ремонтни дейности на стадион „Ивайло“. Всички бяха единодушни, че в следствие на мащабните ремонти и извършените видими подобренията „Ивайло“ се превръща в един от петте най-добри стадиона в България.

„Много от футболните отбори, играещи в „А“ група, не предлагат такива добри условия за игра на отборите, както и за съдиите и публиката“, коментираха футболните експерти. Те бяха впечатлени и от традиционно активната публика във Велико Търново. „Много професионални отбори, смятани за водещи в България, не са в състояние да се похвалят с толкова много и компетентна публика“, посочиха специалистите.